Užitočné tipy


Kompresor autoklimatizácie je najdrahšia súčiastka vozidla. Nájdenie a odstránenie poruchy, vyčistenie systému a namontovanie klimatizácie môžeme zaradiť medzi najnákladnejšie opravy.

Odborná montáž a správne používanie sú neodpustiteľné v záujme dlhodobého a bezproblémového fungovania.

Je dôležité, aby som vás upozornil, že ak nasledujúce kroky zanedbáte, je oveľa vačšie riziko toho, že za 2-3 roky bude nutná znovu výmena kompresora, čo bude opäť viesť k nepríjemnostiam, vybavovaniam a bude viesť aj k niekoľko 100€-vým výdavkom pre Vás.
Prosím sledujte nasledujúce kroky a ušetrite si čas a peniaze.

  • Bezpodmienečne vyhľadajte odborný servis ak systém nepracuje, alebo nepracuje správne – odborná montáž je podmienka garancie.
  • Poruchu kompresora väčšinou spôsobuje nesprávne fungovanie inej súčiastky. A preto k oprave danej chyby je potreba výmeny aj iných súčiastok. Ak sa výmena nevykoná, -je možné, že systém bude fungovať-, ale životnosť nového kompresora sa značne zníži.
  • Pri výmene kompresora je aj výmena čistiaceho filtra povinná. Väčšinou je to suma medzi 25€ až 50€. Filter čistí chladivo počas fungovania systému. Opotrebovaný filter už nezastupuje, čoho nedostatkom prispieva k rýchlemu opotrebovaniu kompresora, v konečnom dôsledku k jeho poruche. 
  • Pri výmene kompresora je povinné umytie systému.(približne 10-20€) Umývanie prebieha špeciálným premývacím roztokom, s čím očistia všetky súčiastky systému pred jeho montážou.
  • Každý týždeň raz zapnite klimatizáciu - aj v zime.
  • Ak zistíte, že vaša klimatizácia nepracuje požadovaným chladiacím výkonom, plyn dajte doplniť výhradne v odbornom servise a zároveň žiadajte krátku kontrolu systému. Unikanie chladiva vždy spôsobuje nejaká chyba a s kontrolou za niekoľko desiatok eur máme veľkú šancu predísť drahým opravám.

Odporúčam, aby ste nie na potrebných pracovných procesoch, alebo na kvalitných súčiastkách šetrili, ale lacnejším zaobstaraním súčiastok si skúsili ušetriť na nákladoch.
Naša firma ponúka vysokokvalitné výrobky za výhodnú cenu – ktoré pre Vás zabezpečia dlhé a bezproblémové fungovanie.

Ak by ste potrebovali pomoc, prosím napíšte nám.

Compressor-Express

Široký výber súčiastok do autoklimatizácií

Alfa Romeo
Alfa Romeo
Audi
Audi
BMW
BMW
Caterpillar
Caterpillar
Chevrolet
Chevrolet
Chrysler
Chrysler
Citroen
Citroen
Ferrari
Ferrari
Fiat
Fiat
Ford
Ford
Honda
Honda
Hyundai
Hyundai
Iveco
Iveco
JCB Inc.
JCB Inc.
John Deere
John Deere
Kia
Kia
Lexus
Lexus
MAN
MAN
Maserati
Maserati
Mazda
Mazda
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz
Mitsubishi
Mitsubishi
Nissan
Nissan
Opel
Opel
Peugeot
Peugeot
Porsche
Porsche
Renault
Renault
Seat
Seat
Skoda
Skoda
Toyota
Toyota
Volvo
Volvo
Volkswagen
Volkswagen

Táto stránka pre Váš lepší užívateľský zážitok používa cookies. Prehliadaním týchto stránok súhlasíte s používaním týchto súborov.